poniedziałek, 2 stycznia 2012

Małe przeróbki

Zaczynam prace nad następną chorągwią niezbędną do podstawy podjazdu w grze Ogniem i Mieczem - będzie to druga chorągiew kozacka.
Ale zanim zaczną malować, po konsultacjach z fachowcami postanowiłem figurki nieco poprawić. Po pierwsze idą do fryzjera, tak aby ich szlacheckie łby były odpowiednio podgolone, a chorągiew nie wyglądała jak rodowa Kiemliczów. Po drugie zrobię im kilka przeróbek strojów, oczywiście na miarę moich możliwości. Praca z green stuffem to dla mnie jednak jeszcze wyzwanie. Wyrzeźbić coś na figurce to coś więcej niż zalepianie ubytków i robienie futrzanych płaszczy krasnoludom - jak to za dawnych lat bywało :)

Ale do rzeczy, pierwsza przeróbka dotyczy chorążego chorągwi - dostał dłuższą delię z rękawami.


Natomiast Rotmistrz dumnie prezentuje się w delii z długimi rękawami obszytymi futrem i nowym kołnierzem.


Całość opisu brzmi prawie tak głupio jak na jakimś Pudelku czy jak tam zwą te plotkarskie stronki :) . Ale mam nadzieję, że nie wyglądają podobnie lub co najmniej jak Orkowie z Warhammera.

1 komentarz:

Fromhold pisze...

Chorąży bardzo dobrze wyszedł. Przydałoby się go cokolwiek wygładzić. Jak pomalujesz washem może mu to zaszkodzić. Ale krój pierwsza klasa!
Delia z futrem ma o połowę za szerokie futrzane mankiety. I mogły by być ciut dłuższe rękawy. Nie masz jego zdjęcia z przodu? Generalnie, jak na pierwszy raz bardzo dobrze!!