poniedziałek, 16 maja 2011

PzKpfw II Ausf L. "Luchs"

Ostatnie stadium rozwoju czołgów z serii PzKpfw II - wersja L - "Luchs" (Ryś).
Był wozem na podwoziu typu Schachtellaufwerk, wyposażonym w silnik Maybach HL 66 P o mocy 180 KM, dzięki któremu mógł rozwijać prędkość do 60 km/h. Był opancerzony płytami o grubości 20 mm (z boku i z tyłu), oraz 30 mm (od czoła). Produkowano go w dwóch wersjach: uzbrojonego standardowo w armatę 2 cm KwK 38 L/55 lub w potężniejsze działo 5cm KwK 39 L/60. W wypadku działa 50 mm montowano odkrytą wieżę nowego typu. Dodatkowo pojazd był uzbrojony w karabin maszynowy MG34 kalibru 7,92 mm, umieszczony w kadłubie. Masa całkowita wozu wynosiła 11 800 kg. Załoga - 4 ludzi.


Moje Rysie to wersja z działkiem 20mm i stanowią pierwszy pluton nowej kompanii do systemu Flames of War. To również moja pierwsza próba walki z aerografem.

3 komentarze:

Fromhold pisze...

No, proszę ja Ciebie, próba z aero w 100% udana! Próbowałeś zmniejszyć szerokość strumienia farby? Luchsy bardzo pięknie wyglądają! Docelowo to jakaś konkretna jednostka?

Inkub pisze...

Wygladaja tak, ze widac ze walka z aerografem byla wygrana:)

Jarek pisze...

Z aero próbowałem wielu opcji, ta na czołgach to ostatnia, która mnie zadowalała :). Dalsze ćwiczenia w toku.
A przydziału do konkretnej jednostki jeszcze nie dostali, w tej wersji rozpiski to raczej będzie zbieranina z różnych jednostek, bo są jeszcze w planie Pantery, Brummbary, PZIII i IV.