środa, 27 czerwca 2012

Pierwsza drużyna grenadierów pancernych

W temacie gry w Operation: World War II nastąpiły pewne zmiany, bodźcem był widok figurek w skali 15 mm na Forum Strategie i Blog Yoriego. Z kolegą Krassusem doszliśmy do wniosku, że posiadając sporo makiet i pojazdów w tej skali, nie ma sensu powielać tego samego w 20 mm. I tak, wykorzystując figurki, które pozostały po składaniu kompanii do Flames of War, postanowiliśmy OWWII tworzyć na bazie figurek 15 mm. 
Niestety, znowu muszę zaczynać od zbierania Niemców, ale w planach mam też USA lub jednostki Polskie walczące u boku zachodnich aliantów, ale to za jakiś czas - zależy od planów wydawniczych The Plastic Soldier Company, gdyż na bazie ich figurek będę głównie budował moje plutony.

A dzisiaj pierwsza drużyna grenadierów pancernych z pułku grenadierów dywizji Großdeutschland. 

  


 
Stojący w tle transporter, jak i pozostałe pojazdy uzyskają wkrótce stosowne oznaczenia, jakim w tej dywizji były rysunek hełmu.

3 komentarze:

Pablo pisze...

W dobrym kierunku waszmościowie zmierzacie :),
a malowanko bardzo ładne piechota i pojazdy.

Jesr gierka planszowa GMT Fighting Formations, o dywizji GD, gdzie każdy scenariusz oparty jest na autentycznych starciach na froncie wschodnim.

Jarek pisze...

Dzięki Pablo. Tak, znam ten tytuł, ale do gier planszowych mam zbyt mało przeciwników, właściwie to nie mam wcale, żeby w nie inwestować.

Thomas pisze...

Bardzo fajnie wychodzą te figurki i pomysł też cwany. Jedna uwaga do czego bym się przyczepił to te 'kfiatki' IMO nieco za duże jak dla 15mm, ale to już raczej kosmetyka :)

pozdro
Thomas