piątek, 16 grudnia 2011

Chrągiew pancerna RoN

Czas zacząć zabawę z Ogniem i Mieczem. Przede wszystkim w planie jest szybkie przygotowanie do gry podjazdu w minimalnym składzie. Będzie to podjazd koronny z lat 1650-66. Minimalny skład to pułkownik, chorągiew pancerna lub kozacka doborowa i trzy chorągwie kozackie. Może być też wzmocniony o chorągiew wolontarzy.
Jedną chorągiew kozacką już mam, wolontarską też, czyli zostały dwie kozackie i pancerna, którą właśnie zaczynam malować.
Figurki pochodzą z zestawu kupionego już dość dawno, pakowanego jeszcze w worek strunowy.


Debiutuję również w nowym sposobie malowania. Wszystkie poprzednie moje figurki bazowały na czarnym podkładzie, tym razem postanowiłem podpatrzyć jak to robią koledzy z Forum Strategie, np. Pablo i zrobić to na białym podkładzie z przyciemnieniem za pomocą washa Badab Black. Wychodzi bardzo dobrze miom zdaniem, wszystkie szczegóły tych modeli są teraz doskonale widoczne. Zobaczymy jak będzie dalej z efektami malowania.
Teraz wygląda to tak.


Dodam jeszcze, że ta chorągiew wystąpi do popisu w konkursie na naszym Forum (oczywiście jeśli zdążę ją pomalować do 28 grudnia)

6 komentarzy:

Fromhold pisze...

Czasu masz nie wiele,ale mam nadzieję że zdążysz ;-) Zamiast washa GW ja zastosowałem tańszą wersję zrobioną z terpentyny i olejnej artystycznej. Trzymam kciuki za powodzenie ;-)

Jarek pisze...

Ojoj, nie mam takich cudów w warsztacie :)
Zdążyć raczej nie dam rady, chcę się do nich przyłożyć tak, żeby byli ładniejsi niż Twoi ;)

Fromhold pisze...

Na pewno będą ładniejsi, moi to takie tam malowanki, nie mam doświadczenia w 15-stkach ;-)

Yori pisze...

Figurki Pabla są przepiękne, jeśli dzięki jego technice osiągniesz podobny efekt - to podium w konkursie masz zapewnione :)

Fajnie, że wziąłeś się za OiM :)

Pablo pisze...

Świetnie Ci to wyszło, ale myślę że dalej będzie jeszcze lepiej, bo figurki wyglądają na boskie.

Ja biały podkład podejrzałem u Yoriego i już innego nie używam.

Taka karma :)

Jarek pisze...

Dzięki za wsparcie :)
Postaram się was nie zawieść.