poniedziałek, 6 września 2010

Małe zakupy

Temat Scramble! był tu od jakiegoś czasu zaniedbywany. Głownie z powodu braku pomysłu na zaznaczanie wysokości na jakiej znajduje się samolot. Podstawki jakich do tej pory używałem, ze względu na kształt wykluczały możliwość układania na nich znaczników, pozostawało kładzenie ich obok . Aby znacznik leżał na podstawce, trzeba by je robić od postaw, ale pojawiał się problem jak to estetycznie wykonać i przy pomocy czego pokazywać pułap. Brak łatwego rozwiązania zniechęcał mnie do malowania kolejnych samolotów. Na szczęście przeglądając internet, przypadkiem trafiłam na coś odpowiedniego i oto mam! Podstawki firmy Forge World, mają po dwa obrotowe dyski wyskalowane od 0 do 9 i za ich pomocą można pokazać pułap od 0 do 99, do Scramble aż za dużo.

Trzeba się tylko pozbyć niepotrzebnych oznaczeń i pomyśleć nad jakimś zagospodarowaniem tej powierzchni (może zdjęcie terenu z dużej wysokości).

Samoloty na tych podstawkach wyglądają tak:


5 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Pomysł nawet fajny, ale cena "lekko" zaporowa. Za takie 2-3 podstawki można mieć 8 samolotów z Oddziału Ósmego.
Tak przy okazji: na zdjęciu samoloty są w jakiej skali?

Jarek pisze...

No fakt, może tanie nie są ale rozwiązały wszystkie problemy, są funkcjonalne i estetyczne. A samoloty w 1/600. Pierwszy z lewej w górnym rzędzie to właśnie produkt O8.

Anonimowy pisze...

Z innej beczki - czy rozmiary tych podstawek nie utrudnią gry? Może masz zamiar przerobić je na kwadratowe? Średnicę chyba mają większą niż przekątną kwadrat o boku 2cm? Sam myślałem, żeby bazować swoje samoloty na podstawkach 2cm na 2cm na drucikach i na sztywno. Tylko przy większych modelach (bombowce), to pewnie byłoby uciążliwe przy przenoszeniu. Myślałem też o magnesach jakie widzę na zdjęciach (przy okazji - jaka rozmiarówka?), ale wydawały mi się przytłaczające przy tak małych modelach.

Anonimowy pisze...

Jeszcze jedno: gdzie i za ile kupiłeś kalkomanie?

Jarek pisze...

Grałem na tych podstawkach raz, ale nie zauważyłem utrudnień. Powiem więcej - w przypadku "wchodzenia na 6" samoloty nie dotykają się śmigłem o ogon tego z przodu. Te podstawki mają wymiar 4,5 cm od rogu do rogu i 4 cm między krawędziami. Na kwadraty nie będę przerabiał, bo w Scramble! zwroty na takich łatwiej mierzyć. Magnesy na myśliwcach przyklejam 3x1 mm, na bombowcach i słupku podstawki są 5x2 mm. Kalkomanie kupuję tu Domsdecals - link ba blogu.