sobota, 3 października 2009

Pola Chwały, terenokreacja i zakażenie

Minął tydzień od mojego wyjazdu na Pola Chwały w Niepołomicach. Kilka dni poprzedzających ten wyjazd poświęciłem na przygotowania do gry z Thomasem w Blitzkrieg Commander. Umówiliśmy się na rozegranie czterech scenariuszy (zagraliśmy trzy - o tym jak było można poczytać na Blogu Thomasa). Grałem Rosjanami i z tego względu musiałem przygotować grupę bojową. Kompania piechoty wsparta kilkoma czołgami.
Podstawki postanowiłem wzbogacić odrobiną zieleni, gdyż wykonywane do tej pory wydawały mi się zbyt ubogie. W paru przypadkach chyba trochę przesadziłem, zwłaszcza na mniejszych podstawkach z bronią wsparcie - miałem problemy z identyfikacją sprzętu w tych krzakach, ale ogólnie jestem zadowolony. Do robienia tej zieleni użyłem posypek z GaleForce Nine - są rewelacyjne.

Do tego aby gra była przyjemna, niezbędny też jest odpowiedni teren - makieta. Na szczęście Thomas był pod tym względem znakomicie przygotowany, tym niemniej na moich barkach spoczął obowiązek dostarczenia maty do grania - tą rolę odegrał wielki i długi kawałek zielonego sukna ze świetlicy pewnej państwowej firmy (nie powiem jakiej - ważne że towar z demobilu) znaleziony w starej szafie, podobno przy nim odbyło się w dawnych czasach niejedno Plenum :) ). Teraz znaleźliśmy dla niego lepsze zastosowanie. Ponadto zrobiłem też kilka podstawek z lasem, które pokazuję poniżej.


Natomiast w związku z gwałtownym wkroczeniem na forum Strategie tematyki DBA, niniejszym informuję, iż uległem skażeniu (dzięki Zwierzak!, to przez ciebie :) ) i przystępuję do malowania swojej pierwszej armii do tego systemu - Later Polish produkcji Oddziału Ósmego. Trzech rycerzy pierwszego z elementów 3Kn już mam pomalowanych.

Brak komentarzy: